Hidrauliskie aprēķini – inženiersistēmu stūrakmens

Hidrauliskie aprēķini – inženiersistēmu stūrakmens! Manuprāt jebkuram sevi cienošam meistaram, kas veic inženiertīklu montāžu, būtu jāzin kas tas ir un ko ar to dara.
Šodien vēlos padalīties ar pārbaudītu un tiešām kvalitatīvu aplikāciju, kuru jebkurš var ielādēt savā viedtelefonā un lietot jebkurā brīdī – meistars, projektētājs vai students. Aplikācijas nosaukums ir HVAC Calculator Pro un to var atrast Google Play aplikāciju veikalā priekš Android un arī priekš datora šeit. Jāatzīst, ka bezmaksas versijā iespējas ir ierobežotas, bet pamatlietas arī ir lietojamas. Pienāk brīdis, kad apnīk staipīt līdzi diagrammas un tabulas uz papīra, tās pazūd, aizmirstas, saplīst utt. Šī ir vienīgā aplikācija ko savā dzīvē esmu iegādājies un tie 8.5 Eiro, manuprāt, tiešām ļoti adekvāti par 85 dažādām kalkulācijām. Šī nav reklāma! 🙂

Reāls piemērs iz dzīves, kad programma  palīdz uzskatāmi izskaidrot klientam, kādēļ apkures sistēma nestrādā normāli.
OBJEKTS : divstāvu dzīvojamā māja;
APKURES SISTĒMA : Malkas apkures katls, akumulācijas tvertne 700L, tērauda radiatori, kapara caurules, cauruļu montāža slēpta grīdās;
SISTĒMAS APSEKOŠANA : uzreiz iekrita acīs turpgaitas un atgaitas apkures sistēmas kapara cauruļu diametri, kas bija diametrā vien 15 un 18 mm !

Lai apstiprinātu manas aizdomas, ka cauruļu diametri D15 un D18 uz visu pirmā stāva apkures sistēmu ir pārāk maz – tika veikti ātrie hidrauliskie aprēķini. Nācās mērīt visus radiatorus ( augstums x garums x tips) un pēc ražotāja dotajām tabulām atrast to orientējošo jaudu – sanāca aptuveni 8400 W. Dažādu ražotāju radiatoru jaudu tabulas var atrast raksta beigās.

Programmā pieejami ļoti daudz dažādu veidu aprēķini, kas apkopoti septiņās sadaļās – AERODINAMIKA ; HIDRAULIKA ; APKURE ; VENTILĀCIJA ; GAISA ĪPAŠĪBAS ; ŠĶIDRUMU ĪPAŠĪBAS ; INŽENIERĢEOMETRIJA.

INŽENIERIS NAV CILVĒKS, KAS VISU ZINA!
Labs inženieris vienmēr zinās kur atrast un kā pielietot!

Dažādu ražotāju radiatoru jaudas aprēķinu tabulas:
KERMI – ražotāja PDF angļu valodā, vai latviešu versija JPG;
Termolux – ražotāja excel tabula, var ievadīt siltumnesēja vērtības;
Purmo – ražotāja PDF latviešu valodā un excel;
Vogel & Noot – ražotāja PDF latviešu valodā un izcils online kalkulators LV valodā un jaunais online kalkulators ENG valodā.

4 1 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x