Karstā ūdens siltummainis, vai to vajag skalot

Dzīvojot daudzdzīvokļu mājā gadās sastapties ar karstā ūdens temperatūras vai spiediena izmaiņām. Problēmas var būt meklējamas dažādās karstā ūdens sistēmas vietās – sistēmas cauruļvados pagrabā, bēniņos vai dzīvoklī (stāvvados); mājas individuālajā siltummezglā; dzīvokļa sistēmas robežās. Šoreiz apskatei – problēma mājas individuālajā siltummezglā (ISM).

Ēkas apsaimniekotājam vismaz reizi gadā profilakses nolūkos būtu jāveic karstā ūdens siltummaiņa skalošana, lai siltummainis nepārtraukti varētu nodrošināt vajadzīgo karstā ūdens temperatūru izdales vietā (dzīvoklī), ne zemāku par 55°C.

Karstā ūdens siltummaiņa darbības princips – aukstajam ūdenim ieplūstot un plūstot caur plāksnēm to uzsilda siltumnesējs, kas plūst tieši starp blakus esošām plāksnēm.

Interesants fakts, izjaucot siltummaini, ko konstatēju – starp visām siltummaiņa plāksnēm nebija vienmērīgs aizaugums. Dažas plāksnes (bilde Nr.2) pilnībā bija ciet un likumsakarība starp to vai tā atrodas pie ieplūdes vai izplūdes – nebija. Tas nozīmē – kārtējo reizi apstiprinās fakts, ka ūdens plūst tur kur vieglāk un neko tu viņam nepadarīsi.

Ja siltummainis ir aizaudzis, tad var rasties divas problēmas – slikts spiediens sistēmā, vai nepietiekoša karstā ūdens temperatūra. Tas ir skaidrojams ar to, ka siltummaiņa plāksnes caur kurām plūst ūdens ir apaugušas ar nogulsnēm, kā rezultātā netiek samazinās caurplūde, kas iespaido spiedienu sistēmā un samazinās siltumatdeve caur siltummaiņa plāksnēm, kas iespaido temperatūru sistēmā.

Kā konstatēt, ka siltummainis ir aizaudzis? …

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x