NE labs santehniķis – tikai ar rekomendācijām

Bilžu arhīvā uzgāju kādu pasenāku atgadījumu – tikšanās ar santehniķi Edmundu. Pašpārliecināts puisis – labs santehniķis, kā melnā smukā vizītkartē norādīts – arī namdaris, elektriķis un būvnieks. Edmunds bija nolīgts veikt remontu kādā daudzdzīvokļu mājā, 3. stāva dzīvoklī, kā arī santehnikas darbus un radiatoru nomaiņu. Radiatoru nomaiņas darbu pieņemšana tika uzticēta man, diemžēl bez iepriekš sagatavota radiatoru nomaiņas projekta.
Kā jau šajā situācijā parasti notiek – vispirms gribēju pārrunāt kā un ko plānots darīt, bet saruna diezgan plaša nesanāca, jo Edmunds visu zinot un taisot pēc “GOSTIEM”, un nav ko tur daudz runāt! Saimnieks saka būšot labi, nu ok…

Te nemaz nepiesiesimies sīkumiem, bet acīm redzamais – radiators ir pievienots kā gaisa savācējs, jo gaiss, kas iekļūs radiatora nevarēs izklūt no tā ārā – rezultātā nesildīs vismaz daļa no radiatora. Edmunds saskatīja manos vārdos nekompetenci un atkārtoja, ka viss esot pēc “GOSTIEM”. Saimniekam izklāstot radušos situāciju, Edmunds tomēr piekrita pārtaisīt. Rezultāts bija vēl iespaidīgāks… Tika pamatīgi salieti divi apakšējie stāvi.

Saimnieka dzīvoklī montējot radiatorus tika pieņemts lēmums uzgriezt jaunas vītnes esošajam tērauda stāvvadam un pieslēgties ar PPR vītņu pārejām, taču plāns izgāzās ar lielu blīkšķi. Kā redzams Attēlā Nr.1 – no grīdas iznākošā tērauda caurule ir nogriezta ļoti īsa un tās garums pietiek tikai lai uzliktu vītņgrieža galvu. Plāns noteikti būtu izdevies, ja arī apakšējā dzīvoklī turpinātos tērauda stāvvads, taču kā izrādījās – kapars. Griežot vītni un nenoķīlējot cauruli tā griežoties ap savu asi pārplēsa zemāk esošo kapara cauruli.

Te nu pilna atbildība gulstas uz neapdomīga santehniķa pleciem.

Stāsta morāle – neizvēlieties santehniķi bez rekomendācijām !

Labs santehniķis nekautrējoties pastāstīs par savu izglītību vai iemaņām atbilstošiem sertifikātiem. Protams, nekautrējieties pajautāt par iepriekšējo pieredzi, vai ir iespēja apskatīt kādu nodotu objektu, vai varbūt ir rekomendācijas. Ja potenciālais darba ņēmējs izvairīgi atbildēs uz Jūsu jautājumiem, vai tikai gudri izrunāsies – tad noteikti der aizdomāties…

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x