Mikroni, meklējam filtru priekš sevis

Kādēļ mikroni? Izrādās, ka mans filtrs pirms ūdens skaitītāja vispār nepasargā manas iekārtas no piesārņojuma. Plānojot vannas istabas remontu dzīvoklī, kas ietver pilnīgu santehnikas nomaiņu, meklēju filtru – svarīgs jautājums ir ūdens filtra izvēle ūdens ievadā. Šeit mēs runājam tieši par to netīro ūdeni, kas rodas pēc sistēmas atslēgšanas un pieslēgšanas, kad uzpildot tukšās caurules, no tām paceļas ievērojams daudzums netīrumu (rūsa, nosēdumi, smiltis utml.)  Šis nav kosmoss, bet gan normāls jautājums, kuru būtu nopietni jāizvērtē, jo no tā ir atkarīga santehnikas ilgmūžība.

Galvenie jautājumi :
1. Kā veikt filtra tīrīšanu ekspluatācijas laikā
2. Filtra izmērs (cik vietas tas aizņems)
3. Filtrēšanas spēja (mikroni)

Pēc noklusējuma dzīvokļa ūdens ievadā aiz ventiļa tiek uzstādīts gružu filtrs, taču tā filtrācijas spēja ir visai nosacīta ( vairāk kā 400 mikroni ), turklāt parasts lietotājs to iztīrīt nevarēs divu iemeslu dēļ : filtrs visdrīzāk būs noplombēts; ja plombe nebūs, tad var gadīties, ka trūks santehniķa iemaņu, lai to iztīrītu.

Runājot par filtrācijas spēju – tā ir filtra sīko daļiņu caurlaidība, priekšstatam:
70 mikroni – cilvēka mata diametrs
40 mikroni – mazākais izmērs, ko var saskatīt ar neapbruņotu aci
25 mikroni – baltās asins šūnas
10 mikroni – magnija silikātu minerālu putekļi
8 mikroni – sarkanās asins šūnas
2 mikroni – baktērijas lielums
0.5 mikroni – tabakas dūmi

Pagaidām no iepriekš rakstītā var secināt tikai vienu – standarta gružu filtrs santehniku no piesārņojuma nepasargās, to būs grūtības tīrīt – MAN TAS NAV VAJADZĪGS !

Te nu tālāk skatamies uz skalojamo filtru pusi – tas nozīmē, ka ar vienkāršām darbībām atverot un aizverot ventiļus, tas pats attīrīsies. Latvijas tirgū atradu vismaz 3 tāda veida filtrus ( 50 Euro cenas kategorijā):

Honeywell MiniPlus FF06 (Vācija) Atlas Filtri HYDRA (Itālija) ICMA 75x (Itālija)
mikroni, filtri
mikroni, filtri
mikroni, filtri

PLUSI 
*Salīdzinoši mazs izmērs (140 x 158)
*Caurspīdīgs korpuss
*Pieejams ar misiņa korpusu karstajam ūdenim

PLUSI
*Iespējama filtrēšana līdz 50 mikroniem (nomainot sietiņu)
*Caurspīdīgs korpuss

PLUSI 
*Salīdzinoši mazs izmērs (80 x 170)
* Der arī karstajam ūdenim

MĪNUSI
*Pie mīnusiem varētu minēt to, ka nav iespējams uzstādīt manometru filtra korpusā, kas parāda to, ka filtrs ir jātīra, taču, ņemot vērā caurspīdīgo korpusu – uzskatu ka tas nav nepieciešams

MĪNUSI
*Milzīgi izmēri (120 x 390)

MĪNUSI
*Necaurredzams korpuss

APTUVENA CENA: 51 EUR

APTUVENA CENA: 48 EUR

APTUVENA CENA: 65 EUR

Šie filtri parastam lietotājam ļauj paša spēkiem, bez īpašām santehniķa iemaņām, tos iztīrīt. Būtiskākais šo filtru trūkums ir to izmērs – garākais no šiem ir HYDRA filtrs, kura garums ir veseli 390 mm. Tātad, ja es vēlos skalojamo filtru – vispirms ir jāizdomā kur to iemontēt, tā lai tas neaizņem pusi no telpas, turklāt tam apakšā ir jābūt pietiekoši daudz vietas, lai ievietotu palielu trauku netīrā ūdens nolaišanai. Protams otra un loģiskāka iespēja ir pievienot šļauku un novadīt to kanalizācijā, tas ieekonomēs vietu. Atlas HYDRA ir milzis, ko dzīvoklī izmantot, manuprāt, būtu muļķīgi!

Izvēle krīt par labu Honeywell ražojumam – kompakts, funkcionāls, nav šaubu par kvalitāti.

Pavisam nejaušs atradums, kad raksts jau tapa, bija Geiser Bastion 112 filtrs. Izmērs līdzīgs, kā Honeywell, cena 65 eiro, bet ražotājs Krievija. Pataustīju filtru, pamēģināju atrast google.com kaut kādu tehnisku informāciju par šo brīnumu – radās šaubas vai tas vispār atbilst mūsu tirgum, jo info vienkārši nav! Nu un ražots Krievijā – tas jau automātiski šo filtru manās acīs noraksta. 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x